Конор Мек Грегор е фабрика за пари за сите во Лас Вегас

Неколку дена пред мечот на УФЦ 264 помеѓу Дастин Поари и Конор Мегрегор, Дана Вајт го искористи својот профил на Инстаграм за да претстави една од емисиите на ЕСПН за тоа колку всушност оваа борба прави за Лас Вегас ...

Покрај тоа што стана првиот двократен УФЦ шампион, Ноторим е познат по својата неверојатна способност да привлече публика и полека се искачува на самиот врв на најбогатите светски спортисти. Во клипот, неколку гиганти во Лас Вегас, кои личат на Red Rock Casino и Circa Resorts Hotel, интервјуирани ги споредуваат борбите на Конор со масивни настани како што е Супер Боул.

View this post on Instagram

A post shared by Dana White (@danawhite)


Толку многу се случува во градот кога станува збор за мечот на Мегрегор, додека апартманите во хотелот „Ред рок“ се искачуваат и до шест илјади долари за една ноќ, а може да ги резервираат само гости кои имаат на сметка над 250.000 американски долари или познати личности од А листата. Пристигнувањето во градот на гревот е кошмар и за Федералната управа за авијација, која мора да добие специјални дозволи за приватни аеродроми, поради бројот на приватни авиони што се обидуваат да слетаат. Ноќен живот има и многу, а трговците и угостителите тврдат дека се зафатени од четири попладне до четири наутро.

Оваа трета борба ќе привлече повеќе фанови отколку некои од најголемите претходни натпревари, и бидејќи Конор повторно подлегна на своето старо однесување, испраќајќи барање за приватна порака до сопругата на Поари, заедно со лична говорна порака... Веруваме дека ќе бидеме сведоци на една од овие викенди. најголемите борби во историјата на МЛД.