Курамати: За нас името е смешно, ама местото е прва лига

Дали сонувате да патувате до некоја дестинација што може да се нарече ваше лично парче од рајот на Земјата?

Југоисточна Азија содржи бројни такви локации, кои комбинираат сонце, песок и мирни морски бранови, кои ви нудат фантастична гастрономија и модерен луксуз. Сместено на островот Курамати на Малдиви, спектакуларното одморалиште Курамати е тропски рај кој ветува скриени плажи, луксузен животен стил и смирувачки одмор по што ќе се чувствувате подмладени и освежени. Со Индискиот Океан од една страна и Арапското Море од друга страна, ова волшебно островско одморалиште ве носи во живописен свет исполнет со бели песочни плажи и тиркизно сини води.

Вили со градини кои ве поврзуваат со природата на сите времиња и онаа на плажа кои ви даваат можност да поминете незаборавни денови во мирни води на Индискиот Океан, ќе ве пречекаат на оваа дестинација.

Од декадентната Super Beach Villa до сензационалнатаHoneymoon Villa , прекрасното одморалиште нуди разновидност на типови соби за гости, комбинирајќи го домородниот стил на дизајн на Малдиви, со модерни удобности и современа декорација. Сензационално спа опкружено со природна шума и сеприсутен океан ќе ве наполни со обновена енергија и чувство на ведрина.

Водените спортови и активности на отворено, заедно со нуркање, ќе ги исполнат дневните распореди на авантуристи, додека врвната кујна и вечерите на свеќи на плажа ќе ги остават романтичарите без текст. Прошетките по природа, еко центарот и детскиот клуб ќе ви дадат можност да ги откриете Малдиви на најдобар можен начин.