Лепа Брена скока од луксузна јахта: Ужива за сите пари, да ја видите во ова издание (ФОТО)

Пејачката Лепа Брена летуваше на крстарење со јахта во друштво на пријателите, сестрата Факета и сопругот Слободан Боба Живојиновиќ.

Иако се ближи крајот на летото, нивниот одмор очигледно се им се погодил, па решија да продолжат со пловењето, а пејачката дури објави фотографии и снимки од јахтата.

Во текот на денот, Брена покажа како скока од луксузна јахта и воодушеви многумина бидејќи докажа дека ја чува радоста на децата кога станува збор за морето и пливањето.Пејачката неодамна изјави дека го сака овој вид одмор бидејќи тоа и овозможува биде природна и не оптоварувачки , не се замара за тоа какви чевли ќе носи и каков костим за капење.


- Сега е вистински одмор, иако веќе пет години имаме прекрасен мал брод од 18 метри, навистина уживавме. Но, ми се чини дека за прв пат навистина уживав во одморот, бидејќи одморот на вода е сосема различно растојание отколку кога сте преполни и кога сте меѓу луѓето, вака се релаксираме и не ми е грижа која чанта за плажа ќе ја носам, а кои чевли ми одговараат на горниот и долниот дел од костимот - изјави таа за медиумите.