Лоши вести за Јувентус, Погба два месеци во „аут“

Новото засилување на Јувентус, Пол Погба, нема да настапи за „старата дама“ на почетокот од сезоната, Французинот е повреден, и следува два месеци пауза.

Погба има проблем со десното колено, прегледите донесоа лоши вести, има повреда на бочниот менискус.

Повредата не наивна, а следува пауза од најмалку два месеци. Погба се врати во Јувентус летово од Јунајтед, но нема да игра на почетокот од сезоната.