Луис Витон лансираше машки обувки: Ви се допаѓаат ли?

По започнувањето лукбукот на Louis Vuitton LV2 NIGO x Virgil Abloh, уметничкиот директор на модниот бренд сега претстави нов модел на обувки креирани како резултат на оваа соработка…

Овие машки обувки се создадени од врвна кожа, која доаѓа со појас кој е украсен со златно тонирано LV2 копче. Дополнителни материјали вклучуваат крзно во внатрешноста на моделот, како и суптилни кожни детали кои се расфрлани насекаде.

Првиот увид во новиот модел можете да го видите на фотографијата, додека ние ќе мора да бидеме трпеливи за сите други детали.

Дали ве се убави или грди, без разлика на брендот?