,

Луксузниот ГЛАДИЈАТОР за тренирање од 3.995 долари

Бидејќи милиони луѓе во моментов не можат да одат или се скептици во своите омилени спортски сали или фитнес клубови, сите бараат различни начини да останат активни дома.

Очигледно, првите производи што ни паѓаат на памет се тегови, ремени за отпорност, ленти за трчање или велосипед за вежбање, но има и други алтернативи што би можеле да бидат уште поинтересни... и многу луксузни!

Познатиот швајцарски дизајнер Ивс Бехар неодамна го претстави ’Forme’ - паметно огледало кое не само што претставува супер кул додаток во вашиот дом, туку и ви помага да останете во форма. Да тоа е точно! Ова огледало е всушност паметен гладијатор со сајли што ќе ви овозможи обука што ви треба.

Дизајниран заедно со претприемачот Трент Вард, Форме може да биде иднината на домашниот фитнес. Тоа е гладијатор кој нуди неколку уреди во еден и кој може да прикажува слики на екранот од која било вежба за фитнес.

Ова паметно огледало може правилно да смести високо-технолошка опрема за обука. Доаѓа со ремени и висококвалитетни држачи од алуминиум кои можат да се прилагодат по ваш вкус, за различни типови вежби. Може да добиете и престирка за јога, да седнете и да ги следите омилените тренери.

Поради коронавирусот, популарноста на домашниот гладијатор експоненцијално порасна и ние сме прилично сигурни дека секој би сакал овој паметен фитнес систем да биде во нашите домови. Паметното огледало може да биде поставено на ѕидови кој било дел од вашата куќа.

Гладијаторот чини 3,995 долари и веќе може да се нарача, а првите испораки се закажани за август годинава.