Луксузот на „Роки“: Вака изгледа “викендицата“ на Силвестер Сталоне

„Роки“ sвездата, Силвестер Сталоне го продава својот престој во Ла Квинта, Калифорнија, за 3,35 милиони долари, околу 1,15 милиони долари помалку од она што тој платил, пред една деценија. Вилата е во медитерански и тоскански стил, вклучува четири спални соби и пет бањи. Двокатниот дом, изграден во 2008 година, исто така нуди пространа дневна соба, камен камин, трпезарија со тераса, кујна со дрвени ормани, сала за појадок и винска соба.

Тој прво гопродавал имотот за 4,2 милиони американски долари, во 2014 година. Оттогаш, често се менувале цените на пазарот, за сега да достигне износ од 3.35 милиони долари.

Aгентот за продажба г-дин Риф рекол дека г-дин Сталоне и неговото семејство го користеле домот за одмори во пустината, а имотот бил добро одржуван.

Галерија:


извор и фото: mansionglobal.com