Mancera Aoud Vanille: За оние со карактер

Ако сте еден од непоправливите љубители на ванила, ќе ви се допадне дрвенестиот и зачинет парфем Mancera Aoud Vanille. Неговиот мирисен состав со ориентални ноти е погоден за мажи кои имат карактер.

топол мирис на ванила со ноти на агар дрво

унисекс мирисен состав

убаво ќе ве освежи во студените денови

Состав на мирис

Интензивниот мирис на агар дрво, темен и земјен, во парфемот Aoud Vanille се комбинира со мека, гурманска ванила. Егзотичниот состав го комплетираат кардамон, шафран и црн пипер. Сандалово дрво и благи ноти на цвеќе му даваат на мирисот карактеристична кадифена мекост.