Милевски: Сериозен пристап против Фарски Острови, со потполна фокусираност на победа

Во пресрет на утрешниот пријателски натпревар Македонија - Фарски Острови на Националната арена “Тодор Проески” во Скопје, прес - конференција одржаа селекторот на нашата репрезентација, Благоја Милевски и репрезентативецот, Елиф Елмас.

Благоја Милевски - селектор на македонската А репрезентација:

“Натпреварот против Малта не смее да биде поразличен од било кој друг. Сите што се тука и кои ќе настапат го знаат тоа и мора да дадат сè од себе за да стигнеме до позитивен резултат. Не се во комбинација Димитриевски, Зајков и Муслиу, но сите други се подготвени и во комбинација за настап против Фарски Острови. На последните осум натпревари, Противникот има само еден пораз, ја победија Турција и тоа доволно зборува дека денеска нема слаби селекции. 

“Треба да бидеме потполно фокусирани. Нема фаворити во денешниот фудбал и тоа ќе го кажам по којзнае кој пат. На ваков меч се испробуваат разни варијанти кои ќе ни помогнат за следните натпревари”.