МЛАДА МЕСЕЧИНА: ХОРОСКОП во изолација, но позитивен за 4 знаци

Влијанието на Месечината врз нашата психа и нашето здравје е познато на луѓето уште од античко време. Старите народи кои живееле во склад со природата го следеле движењето на Месечината и биле водени од неговите промени.

Денес, исто така, науката почнува да посериозно го разгледува влијанието на месечината врз човештвото, така што има многу статистики за настаните на полна и млада месечина. Забележано е дека смртноста е зголемена за време на младата месечина.

Влијанието на Месечината е особено чувствително на хронични пациенти и луѓе со ментални заболувања, но исто така и здравите луѓе се чувствуваат нервозни и напнати кога месечината е полна или млада.

Бидејќи младата месечина влијае на членовите на посилната половина, бидете внимателни и понежни со своите партнери деновиве. Избегнувајте дискусии и обидете се да не бидете премногу барани.

Ова е одличен период за регенерација на телото и акумулација на енергија, па затоа е добро да се земат витамини и минерали, бидејќи тие се полесно за апсорбирање, особено оние засновани на магнезиум, калциум и железо. На самиот ден на младата месечина, најголема способност на телото е да ослободи отров, па затоа е добар ден да се пости. Исто така на тој ден добро е да започнете да се ослободувате од пороците како алкохол, цигари, лекови.

Од друга страна, кога месечината ќе изгрее, труењето, воспалението, инфекциите, каснувањата од инсекти се почести ... Дебелите луѓе треба да бидат внимателни во овој период затоа што сè што јадат sе прилепувa кон нив.

Кога Месечината беше млада, се појавуваат идеи, инспирација, интуиција ... Сè што сакате да растете започнува во оваа фаза како што месечината изгрева.

Животните се уште поранливи од ефектите на Месечината, што ќе ги потврдат сите оние кои имаат миленичиња.

ОВЕН

Со вас оваа Млада Месечина може да донесе некои ненадејни настани на емотивен план. Време е да бидете многу по цврсти отколку што се. Идеално е ако се полните со позитивност, исто како што се полни младата месечина. Главната преокупација е на деловен план, што е многу важен за вас. Ќе успеете во намерата да профитирате, без разлика за што се работи. Иакo периодов се е закочено, сепак нема да биде се така црно.

БИК

Младата месечина е во активно поле на вашата кариера. Сега сте многу чувствителни и ранливи кога станува збор за вашиот успех. Сега можете да ја заживеете деловната кариера или да започнете нешто ново. Сепак, почекајте барем малку поради изолацијата. После тоа, ве чека успех. Месечината почнува да се полни, па и вие треба да се испоните со нешто ново, свежо, нешто кое ќе ве дигне од депресијата.

БЛИЗНАЦИ

Младата месечина во вашиот знак ќе одигра многу значајна улога. Токму сега е вистинско време да заборавите на депресијата, маките и неубавите моменти кои ги имавте изминатиов период. Месечината ќе почне да се полни! Направете чекор напред и почнете со нешто ново. Нешто кое ќе ве исполни. Успехот се наѕира, но ваше е како ќе го создадете.

РАК

Со вас Оваа Млада Месечина се случува во областа на партнерите и во бизнисот и во љубовта со трите други планети Сонцето, Венера и Меркур, така што ќе има многу преговори. Нешто треба да се смени и да се трансформира. Некои Ракови сега ќе станат свесни дека даваат многу и дека треба да најдат нов пристап. А, изолацијата е одлично време да размислите за сето ова.

ЛАВ

Со вас оваа Млада Месечина и сите други планети се во вашето поле на здравје, работа, секојдневие. Многу Лавови сега тргнуваат на нов начин на исхрана, и разработуваат до детали кога станува збор за работата. Сè што треба да се започне, ќе почне да се остварува по перисото на изолација! И многу Лавови треба да ги анализираат разликите со партнерот, така што треба да работат на тоа.

ДЕВИЦА

Со вас оваа Млада Месечина се случува во вашето поле на љубов за деца, спорт, подароци. Многу Девици сега можат да копнеат по нова љубов, романса и силна желба да се изразат кога станува збор за емоциите. Го отворате срцето и се прашувате дали правите работи што ве прават среќни. Семејните односи се многу стресни, така што сите што сакате семејство сега  можете да направите донација за некои на кои им е потребна, со тоа што на тој начин ќе добиете позитивна енергија и таа ќе се полни како што месечината се полни. А добро е да помогнете во моменти на изолација.

ВАГА

Со вас сите настани се фокусирани на семејството, домот, роднините. Сега е време да се чувствувате безбедно и да развиете внатрешно чувство, па дури и да ја слушате вашата интуиција. Сега може да се постават многу прашања во врска со вашите корени додека ранливоста ќе се намалува. Одлично е време да направите долгорочна реорганизација и да ја смирите вашата домашна околина. Дома сте поради изолацијата, имате време да размислите за се! Некои луѓе може да имаат некои недоразбирања и промена на плановите. Месечината се полни! Време е да се зафатите со нешто ново. Тоа се прави на млада месечина.

ШКОРПИЈА

Се се случува со вас во областа на комуникација, учењето и сите контакти. Многу Шкорпии сега можат да иницираат да научат нешто ново или да се грижите за нешто. Добро е да забележите сега дека сте наоколу прифатени од многу кои ви нудат спокој. Некои Шкорпии сега имаат среќа со игри на среќа. А, што и да се случи негативно, не реагирајте набрзина и импулсивно.

СТРЕЛЕЦ

Ви се случува во Млада месечина, во вашето поле за финансии нешто кое ќе биде во ваша корист. Многу Стрелци ќе ги насочат своите сетила кон повисоки цели што ќе им овозможат вистинско задоволство. Создадете услови за поголем профит и отворете можности за уживање. По изолацијата, време е да размислите детално за сите големи планови.

ЈАРЕЦ

Со вас е сè уште Марс во вашето поле на договори и партнерства, така што поддршката од партнерите е сè уште потребна. Младата месечина употребете ја за создавање на пари и профитирајте во време на излација- тоа ви е во крвта. Многу Јарци сега работат на нивниот духовен пат, додека некои ќе сакаат да се откажат од сè затоа што имаат многу труд и борба. Индивидуалните Јарци можат да имаат ненадејни трансформации за кои не треба да се грижите и да одолеете да бидете флексибилни.

ВОДОЛИЈА

Ви се случува Нова Месечина, која заедно со другите транзитни планети ќе ве поттикне да се искажете во ново издание и да размислите за каков впечаток оставате на другите луѓе. Многу Водолии треба да работат на нивната комуникација за да не остават впечаток дека се ладни и резервирани. Бидејќи се е во вашиот знак, па и оваа Млада месечина, ќе имате можност да се подобрите- и здравствено и парично и на љубовен план. Изолацијата не треба да ве плаши.

РИБИ

Со вас оваа Млада месечина се случува во областа на психата, духовноста, тајните, така што би можеле да предизвикате потреба другите да покажат емпатија. Некои Риби можеби чувствуваат потреба да се изолираат и да се повлекуваат за да ги наполнат батериите и да најдат мир со себе. Но вие сте веќе изолирани поради ситуацијата!!! Иако месечината се полни, вие треба да намилите со претераниот стрес.