МЛАДА МЕСЕЧИНА на 28 Октомври и ХОРОСКОП: Повеќето ги чека трнсформација

Оваа Млада Месечина се случува во раните утрински часови на четвртиот степен на Шкорпија. Сега е вистинското време да се испланираат и постават целите, особено ако нешто треба целосно да се трансформира и да се преземат нови активности. Бидејќи оваа Месечина и Сонцето се спротивставуваат на Уран од Бик, ненадејни промени може да се појават во областа на финансиите низ целиот свет во земјоделството и во сите области.Секое чудо е можно со овие аспекти. Многу луѓе можат да започнат нов начин на исхрана, трошење пари и енергија во моментов. Симболиката на овој месец е трансформација, стравови, трауми, енергија и многу повеќе позитивни работи, па ако сте негативни, тогаш очекувајте  или трансформирајте и оставете го лошото минато зад себе.

Овен

Со вас е сè уште Марс во вашето поле на договори и партнерства, така што поддршката од партнерите е сè уште потребна. Младата месечина употребете ја за создавање на пари. Многу Овни сега работат на нивниот духовен пат, додека некои ќе сакаат да се откажат од сè затоа што имаат многу труд и борба. Индивидуалните Овни можат да имаат ненадејни трансформации за кои не треба да се грижите и да одолеете да бидете флексибилни.

Бик

Со вас Оваа Млада Месечина се случува во областа на партнерите и во бизнисот и во љубовта со трите други планети Сонцето, Венера и Меркур, така што ќе има многу преговори . Нешто треба да се смени и да се трансформира. Некои Бикови сега ќе станат свесни дека даваат многу и дека треба да најдат нов пристап.

Близнаци

Со вас оваа Млада Месечина и сите други планети во Шкорпија се во вашето поле на здравје, работа, секојдневие. Многу Близнаци сега тргнуваат на нов начин на исхрана, и разработуваатдо детали кога станува збор за работата. Сè што треба да се започне е моментот сега!И многу Близнаци треба да ги анализираат разликите со партнерот, така што треба да работат на тоа.

РАК

Со вас оваа Млада Месечина се случува во вашето поле на љубов за деца, спорт, подароци. Многу Близнаци сега можат да копнеат по нова љубов, романса и силна желба да се изразат кога станува збор за емоциите. Го отворате срцето и се прашувате дали правите работи што ве прават среќни. Семејните односи се многу стресни, така што сите што сакате семејство сега  можете да направите донација за некои на кои им е потребна, со тоа што на тој начин ќе добиете позитивна енергија и таа ќе се полни како што месечината се полни.

ЛАВ

Со вас сите настани се фокусирани на семејството, домот, роднините. Сега е време да се чувствувате безбедно и да развиете внатрешно чувство, па дури и да ја слушате вашата интуиција. Сега може да се постават многу прашања во врска со вашите корени додека ранливоста ќе се намалува. Одлично е време да направите долгорочна реорганизација и да ја смирите вашата домашна околина. Некои луѓе може да имаат некои недоразбирања и промена на плановите. Месечината се полни! Време е да се зафатите со нешто ново. Тоа се прави на млада месечина.

ДЕВИЦА

Се се случува со вас во областа на комуникација, учењето и сите контакти. Многу Девици сега можат да иницираат да научат нешто ново или да се грижите за нешто.Добро е да забележите сега дека сте наоколу прифатени од многу кои ви нудат спокој. Некои Девици сега имаат среќа со игри на среќа. А, што и да се случи негативно, не реагирајте набрзина и импулсивно.

ВАГА

Ви се случува во Млада месечина, во вашето поле за финансии нешто кое ќе биде во ваша корист. Многу Ваги ќе ги насочат своите сетила кон повисоки цели што ќе им овозможат вистинско задоволство. Создадете услови за поголем профит и отворете можности за уживање. Затоа уживајте.

ШКОРПИЈА

Ви се случува оваа Нова Месечина, која заедно со другите транзитни планети ќе ве поттикне да се искажете во ново издание и да размислите за каков впечаток оставате на другите луѓе. Многу Шкорпии треба да работат на нивната комуникација за да не остават впечаток дека се ладни и резервирани. Бидејќи се е во вашиот знак, па и оваа Млада месечина, ќе имате можност да се подобрите- и здравствено и парично и на љубовен план.

СТРЕЛЕЦ

Со вас оваа Млада месечина се случува во областа на психата, духовноста, тајните, така што би можеле да предизвикате потреба другите да покажат емпатија. Некои Стрелци можеби чувствуваат потреба да се изолираат и да се повлекуваат за да ги наполнат батериите и да најдат мир со себе. Некои работни места може да ве направат нестабилни, затоа не се мачете, туку направете краток одмор. Иако месечината се полни, вие треба да намилите со претераниот стрес.

ЈАРЕЦ

Со вас оваа Млада Месечина  може да донесе некои ненадејни настани на емотивен план. Време е да бидете многу по цврсти тколку што се. Идеално е ако се полните со позитивност, исто како што се полни младата месечина. Главната преокупација е на деловен план, што е многу важен за вас. Ќе успеете во намерата да профитирате, без разлика за што се работи.

ВОДОЛИЈА

Младата месечина кај Водолија е во активно поле на вашата кариера. Сега сте многу чувствителни и ранливи кога станува збор за вашиот успех. Сега можете да ја заживеете деловната кариера или да започнете нешто ново. Месечината почнува да се полни, па и вие треба да се испоните со нешто ново, свежо, нешто кое ќе ве дигне од депресијата.

РИБИ

Младата месечина во вашиот знак ќе одигра многу значајна улога. Токму сега е вистинско време да заборавите на депресијата, маките и неубавите моменти кои ги имавте изминатиов период. Месечината ќе почне да се полни! Направете чекор напред и почнете со нешто ново. Нешто кое ќе ве исполни. Успехот се наѕира, но ваше е како ќе го создадете.