МНОГУМИНА ГЛЕДАА ВО НЕВЕРУВАЊЕ, ДАЛИ Е МОЖНО: Ѓоковиќ не можел да стои на нозе, а потоа повика помош и го доби ова (ФОТО)

Новак Ѓоковиќ и Карлос Алкараз одиграа прекрасно Мастерс финале во Синсинати. По многу драма и големи пресврти Србинот победи со 2:1.

Шпанскиот тенисер го однесе првиот сет со 7:5, а во вториот се виде вистинска борба. Но и драма за која беа загрижени фановите на Ѓоковиќ.

Имено, откако асот од Србија се мачеше во првиот сет, во вториот се пожали на слабост.

Ѓоковиќ се држеше за глава, се гледаше дека не е добро. По земањето на лековите, Новак продолжи со играта.


И после се, најде сили да слави исклучително важен триумф.

Воедно, тој сега го израмни вкупниот резултат против Шпанецот на 2:2, а сигурно очекуваме уште многу слични дуели на овие тениски титани.