Моќен пијалак за моќен имунитет: Пијте го ова наутро на празен стомак

Фото: фреепик

Сосема природен пијалок - најмоќната комбинација за имунитет досега

Имунолошкиот систем е загрозен од бројни фактори, стрес, недостаток на сон, лоша и неурамнотежена исхрана, вируси, бактерии ... Сето ова зборува во прилог на фактот дека му треба постојана дополнителна грижа за да остане зачуван и да го заштити вашето тело од сите надворешни и внатрешни „непријатели“.

Затоа треба да му обезбедиме добар „материјал“ за да може да ја заврши својата работа на најдобар начин и да го заштити нашиот организам од сите штетни влијанија и патогени микроорганизми.

Да не ја заборавиме најважната работа, имунолошкиот систем е клучен во борбата против слободните радикали, кои спаѓаат во водечките причини за рак, а исто така е од витално значење за зачувување на интегритетот на здравите клетки во организмот.

Да резимираме, силен имунолошки систем = добро здравје. Точка.

Рецепт за пијалакот за силен имунитет:

Еве како да го зајакнете вашиот имунитет со традиционален рецепт од само три природни состојки.

Сè што треба да направите е наутро кога ќе станете, да пиете мешавина што содржи лажичка кокосово масло, лажичка органски цимет (не од кесичка) на празен стомак, на врвот на лажица мелен црн бибер и додадете лажица млака вода. Промешајте и пијте ја смесата и не јадете ништо во следните 30 минути.

Во прилог на „градење“ на вашиот имунитет до максимум, оваа вредна мешавина од злато ќе го премачка и вашиот стомак и ќе ги намали сите проблеми со варењето и киселината, благодарение на корисните ефекти на кокосовото масло врз гастричната флора.