Над долината на кралевите: Овде бил скриен рајот

Скриен над долината на кралевите, Viceroy Bali е луксузно одморалиште со триесет вили, што особено ќе ги израдува љубителите на ексклузивност, елеганција и егзотичност…

Оваа област, која некогаш беше омилено место за одмор за благородници, ќе ви овозможи да уживате во прекрасен поглед на долината, додека се наоѓате на само пет минути возење од срцето на Убуд. Комплексот нуди шест категории вили, кои се пространи и интимни во исто време, секоја доаѓа со сопствен базен, дискретна услуга, традиционален балиски дизајн и модерни удобности како климатизација, еспресо, ЛЕР ТВ и звучен систем на Bose iPod.

Viceroy има рафиниран ресторан кој е награден неколку пати за својата беспрекорна услуга и понуди, спа, теретана и приватен хелиодром. Градините што ќе ве опкружат додека го поминувате вашиот одмор во овој рај, пресечен од базенот за бесконечност, ќе ве донесат во вистинско расположение за совршено опуштање. 

Lembah Spa ќе ве разгали со своите понуди, нудејќи неверојатен поглед на бујната долина и целиот спектар на третмани кои ги комбинираат најдобрите од западните техники со традициите од Бали како што се масажа, третмани за лице и тело, маникир и педикир.

Интимно и опуштено, исполнето со балиска сензуалност и беспрекорно од сите аспекти, ова одморалиште е навистина дестинација за одмор од соништа, која ќе ги воодушеви оние кои копнеат по приватноста, романтиката, авантурите, релаксацијата и сè што е меѓу нив.

Ви предлагаме да се опуштите во убавината на овој земен рај со своите прекрасни погледи барем и преку фотографии.