Наташа заработува 2000 евра на ноќ продавајќи го своето тело во Дубаи: Ги открива сите детали, кои и се клиенти и какви девојки се бараат

"Можам да заработам до 2.000 евра на вечер. На почетокот, тоа беше трипати помалку, но сега, по осум години искуство, имам премиум статус и можам да изберам клиенти и мојата заработка е многу поголема", изјави Русин Наташа (28) која работи во Дубаи.

Наташа (не сакаше да го открие презимето) вели дека не е проститутка, туку „деловна жена која го продава своето тело и вештини“ и дека сите пари што ги заработува ги вложува на берзата, а мажите со кои ја поминува ноќта ѝ се од голема помош.

„Се сретнавме сосема случајно. Таа беше на лежалка до мене и ме праша од каде сум. Кога реков дека сум од Србија, таа изјави дека оваа пролет има повеќе туристи од Србија отколку сите овие години од сега. Почнавме да разговараме за сè, дури и за работите што ги работиме. Кога и реков дека сум новинар, таа се смееше и ми рече дека смета дека нејзината приказна ќе биде многу интересна за мене. Под услов да не ги објавам нејзиното вистинско име и фотографија. И тогаш започна оваа приказна.„

Наташа е типична Русинка. Русокоса, витка, убава ... и на големо изненадување на новинарот, без никакво двоумење, отворено зборуваше за себе и за својот живот.

Родена во Москва, завршила средно медицинско училиште и дошла во Дубаи да работи како келнерка. Во ресторанот во кој работела, се сретнала со жена која и предложила „да го смени работното место“. Во првиот момент, таа сакала да и удри шлаканица, но се контролирала и и рекла дека воопшто не ја интересира тоа. Но, по осум месеци работа во ресторан, заработувајќи 350 долари месечно со платен стан и храна не и биле доволни. Таа не сакала да се врати во Москва, па реши да „смени работа“.

Таа вели дека таа вечер, пред состанокот со првиот клиент, не ги затворила очите.

"Петстотини долари од ноќ, тоа беа огромни пари за мене што ќе ги реши сите мои проблеми. А сепак, од друга страна, илјада прашања - родителите не ме воспитаа да бидам таква, јас не сум таква ... Зошто го правам ова? Како? "Може ли да го сторам тоа? Јас сум одвратна".

Тој дури и не сакала да го запомни тој прв пат.

"Тој прв клиент беше во ред, ништо страшно не се случи, но се чувствував како најобичен ефтин партал. Сакав да повраќам, но за среќа тој не забележа ништо. Не работев три месеци, но кога ми требаа пари и кога сфатив дека можам да заработам повеќе навечер отколку во еден месец, се вратив. Со секој клиент стануваше полесно, се убедив дека тоа е само работа “.

И дали и беше навистина полесно?

"Главно немав проблеми. Откако се случи еден клиент да се налути и да сака да ме врзува целосно и да не прави ништо, само да ме гледа како не можам да се движам. Еден сакаше јас да го врзувам. Сè друго е вообичаено нормално Имаше барања за предигра или долна облека, а врв на изопаченост беше аналниот секс. "

Нејзините клиенти, како што ги нарекува, се претежно богати Арапи на кои белите жени, како што вели, им се чиста егзотика. На почетокот, „најбарани“ беа природните девојки, а сега тоа се смени. Сега тие бараат девојки со големи, вештачки гради и усни. Па, Наташа го смени тоа и на себе и затоа сега има, како што наведува, „премиум статус“, кој и гарантира до 2.000 евра на ноќ. Вели дека затоа инвестирала во себе.

Девојките од Европа се најплатени

Сето ова го рече многу трезвено, спокојно, без емоции. Како да не зборува за себе, туку за некој друг. 

И кога ја прашал новинарот зошто не престанува да го прави тоа сега кога заработила доволно пари, таа само му рече:

"Не можам, едноставно ова е мојот живот сега и јас сум задоволна од тоа. И не станува збор само за пари, затоа што сега дури и не знам што би можела да направам без да заработам вака пари. Откако ќе влезете во овој бизнис, нема излегување “.

Му рекла дека нема момче.

Таа исто така рече дека девојките од Европа се најплатени, додека Кинезите, Индијките и Филипинките се најмалку „ценети“.

Таа и ’рекла на мајка си што правиа а на нејзиниот татко дека работи како стјуардеса. Редовно им испраќа пари.

(МОНДО / Žena.rs)