Навивач го повика Ѓоковиќ на ќебапи

Тениската репрезентација на Србија го совлада Чиле во АТП Купот, и се пласира во четвртфиналето.

Новак Ѓоковиќ и Никола Чачиќ беа поразени во двојки на АТП купот, ама еден детал од мечот ќе ве натера да се смеете со солзи.

„Ако добиеш ас, ќе ви купам ќебапи“, му рече еден навивач на Ноле,а тој одговори:

- Чувај ги, брат, не јадам.

Следена насмевки и аплауз.