Неодолливи есенски и зимски машки парфеми: И заводливи и ефективни и моќни

Подготвени да ги дочекаме студените денови ...

За разлика од летните парфеми кои мораат да бидат поблаги, есенските и зимските парфеми се силни и многу чувствителни затоа што треба да го победат студеното време што ги неутрализира мирисите. Затоа, важно е да се прави разлика помеѓу летните и зимските парфеми и да се користат соодветни мириси за различни сезони.

Одлучивме да ве подготвиме навреме и да ви ги претставиме најдобрите парфеми за кои веруваме дека се дефинитивно најдобрите на пазарот.

Еве ги парфемите:

1. Tom Ford Anthracite Noir

Том Форд е познат по неговите парфеми кои се многу машки и елегантни. Овој парфем содржи мирисни агруми кои се мешаат со мирис на бор и даб, така добивате одлична машка комбинација која е одлична за студеното време.

Цената на едно шише 100мл е 115 евра.

2. David Beckham Respect

И парфемот на познатиот  фудбалер се наоѓа на оваа листа. Содржи сè што ви треба за маж кој има спортски дух и кој сака да се облекува релаксирано. Овој парфем ќе ви одеше одлично со вашата тренерка и кошула, а слатките мириси ќе ве направат врвен заводник.

Цената на едно шише од 40 мл е 20 евра, што го прави многу достапен парфем.

3. Calvin Klein Obsessed For Men

Иако овој бренд е најпознат по својата долна облека, нивните парфеми се исто така одлични, а тоа го докажува и Obssesed For Men. Овој парфем е дизајниран да ви помогне да бидете вистински заводник и да го користите како алатка за заведување на жените.

Цената на едно шише од 60мл е 50 евра.

4. Gentleman Givenchy

Овој парфем едноставно е опишан како мешавина од машкост и нежност. Ова значи дека со овој парфем го добивате најдоброто од двате, така што ќе можете да оставите впечаток за машка моќ, но и нежен љубовник.

Цената на едно шише од 100 мл е 65 евра.

5. Paco Rabanne Pure XS

Пако Рабан е дефинитивно еден од омилените машки марки, бидејќи овие парфеми се секогаш најдобриот избор. Ситуацијата е слична на парфемот Pure XS, кој е совршен парфем за есен и зима. Мешавината на многу миризливи ноти ве тера веднаш да се за заљубите во овој парфем и неговата долготрајност ќе ве воодушеви уште повеќе.

Цената на едно шише од 50 мл е 50 евра.