Никогаш не сте ја виделе во вакво издание: Шокантна трансформација на Дара Бубамара (ФОТО)

Дара Бубамара одлучи да ја смени фризурата, а поради тоа привлече големо внимание.

Пејачката Дара Бубамара никогаш не криела колку се грижи за себе и колку вложува во својот изглед, а неодамна ги покажа новите „седмици“ кои ги стави во градите.

Иако има верна публика која е со неа со години, Дара постојано се труди да покаже нешто ново и различно, поради што е секогаш интересна. Сепак, се чини дека никој не го очекуваше овој потег.

Пејачката сподели фотографија на која ја покажа својата нова фризура. Бидејќи последните години имаше долга руса коса, ова беше голема промена за неа. Дара вели дека е презадоволна, и веднаш јавно се пофали, а коментарите под фотографијата на социјалните мрежи не престануваат.


Фото: Инстаграм