Обем на рака 55 сантиметри: Запознајте го новиот „терминатор„ од соседството

Според многумина, единствен е во Европа.

Населбата Забјело во Подгорица, главниот град на Црна Гора, е дом на Светозар Никочевиќ, ака Кика. Тој е познат како сопственик на теретана во таа населба, но многумина го познаваат како човек чии обем на рака изнесува 55 сантиметри. А тоа воедно е најголем обем во Европа.

"Кај мене, обемот на раката е 55 сантиметри, тоа е бицепс и трицепс. Овој опсег што го имам, ниту американски професионалци го немаат. Арнолд Шварценегер е 55 сантиметри, но тој и таквите како него се луѓе кои користат стероиди. Дури и за време на тренинг, обемот на мојата рака е 58 сантиметри “, вели Никочевиќ, кој влегол во теретана на возраст од 29 години.

Пред тоа бил вклучен во фудбалот

„Играв за неколку екипи во Подгорица. Бев дури и пионер и кадетски репрезентативец на Црна Гора се до 29-годишна возраст. Потоа, имав борба во кафеана, каде што ме прободија со нож, ножот ми се проби во осмо ребро… И така, влегов во теретана, започнав да тренирам, да вежбам, имав толку многу сила и волја што станував наутро во пет часот за да тренирам. Во првите шест месеци не излегов никаде и создадов масивни мускули така што луѓето не можеа да поверуваат дека сум јас “, се сеќава Кики.

Никочевиќ сега има 59 години и вели дека очекува да биде во најдобра форма за една година, кога ќе има 60 години.

"Еволуирав природно, без никакви подготовки. Луѓето во тоа време не можеа да веруваат дека сум јас. Мислеа дека сум во затвор. Не можев да направам ништо во животот без тренинг, ќе умрам ако не тренирам. Мислам дека ќе изгледам најдобро кога ќе наполнам 60 години, сега имам 59. Тренирам еднаш дневно “, вели овој фаворит на граѓаните од Подгорица, кој често пати е запрен од минувачите на улица за да се фотографираат со човекот со најголема рака.

"Ретко излегувам, но кога излегувам, луѓето ме запираат, па ме сликаат. Снимав многу реклами, а исто така се појавив на сцената во филм. Луѓето едноставно не можат да веруваат во тоа. Никогаш не сум користел никакви подготовки, сето тоа е природно. Јас, исто така, ги следам советите кога станува збор за храна. Јадам пилешко, зготвен зеленчук, не јадам ништо мрсно, јадам ориз доста често. Работата, редот и дисциплината се совети за секој што сака да вежба “, вели Кика.

Многу одлични спортисти и боксери излегоа од салата каде ги тренираше Никочевиќ. Вели дека има желба тој да влезе во рингот против најсилниот човек на светот, Боб Сепа и сигурен е дека ќе го победи.