Одложен еден натпревар од првото коло во ВМФЛ

Комисијата за натпревари при ФФМ на денешната седница донесе одлука натпреварот во рамките на првото коло од Втора МФЛ помеѓу екипите на ФК Борец 1919 - ФК Слога Виница 1934 да биде одигран во среда, на 24. август со почеток од 16. часот.

Останатите средби од 2 коло во ВМФЛќе се одиграат според предвидената програма.