Она што ѝ го направиле најдобрата другарка и сопругот не би му го посакале ни на најлошиот непријател: Постапката на измамената сопруга е вистински скандал

Девојка од Австралија по име Хани Брукс доживеала многу непријатна ситуација која ја чинела пријателството со нејзината најдобра пријателка, откако на социјалните мрежи имала виртуелна врска со нејзиниот сопруг

Иако тврди дека дошло до недоразбирање и дека не знаела со кого се допишувала, нејзината пријателка, сега веќе бивша, не сака да верува.

И што всушност се случи? Па, сопругот, кој очигледно сака малку да се плетка на страна, преку социјалните мрежи контактирал со пријателката на неговата сопруга и три месеци разменувал различни љубовни пораки и малку поексплицитни пораки со неа.

Хани, меѓутоа, тврди дека не знаела кој е тој бидејќи ја контактирал под псевдоним.

View this post on Instagram

A post shared by (@honeyybrooksvip)


„Мене ме обвинува за сѐ, сака да го спаси бракот“

Иако таа постојано кажува дека не знаела кој маж стои зад тоа лажно име, тој истакнува дека секогаш во главата имала со кого се допишува. Мажот ја обвини дека е лажга, а сега сака да го спаси бракот префрлајќи ја вината на неа.

„Ме обвинува и истакнува дека цело време знаев со кого се допишувам“, вели таа во видеото за социјалните мрежи.

Хани дури тврди дека отишол чекор подалеку и ѝ рекол на сопругата дека намерно му праќа такви пораки и дека сака да биде со него во сериозна паралелна врска.

View this post on Instagram

A post shared by (@honeyybrooksvip)


Сега сака тројцата да седнат заедно и да ги расчистат работите.

Хани исто така тврди дека нејзината најдобра пријателка „на почетокот имала разбирање“, но сега нејзиниот став е поинаков. Имено, таа се предомислила поради сопругот.

„Сега не знам што ќе се случи“, искрена е Хани која нагласува дека никогаш не би ја изневерила својата најдобра пријателка, пишува „The Sun“.


Извор: zena.blic.rs