Ова е тоа што ви треба за сезонава: Машки модни врвни стилови

Класиката сè уште е во првите редови, но сега го дели својот кралски трон со лежерен стил кој не е помалку релевантен за модерните мажи од сите возрасти. 

Интересно лежерно решение кое содржи дискретна карирана јакна, карирани панталони, усогласени со боја на плетени чорапи и ќевли налик на папучи


Спортскиот стил остана. Се карактеризира со навистина светли решенија, а често ефикасно се комбинираат со класични работи. Види и самите!

Троделен костум

Дизајнерите решија да додадат светли бои и овде. Покрај еднобојните решенија во класичен стил, актуелни се и костумите со принт. Твид, малку подебели материјали и хармонија меѓу боите.


Џемпер во панталони

Ова е уште еден задолжителен дел од сезоната. Згора на тоа, ова не е тенок дуксер со долги ракави, туку вистински џемпер, ефикасно завиткан во панталони. Присуството на ремен на половината е неопходно, во спротивно вашата облека ќе изгледа премногу лежерно.

Овие џемпери се препорачуваат да се комбинираат со панталони, јакни и блејзери во класичен, кежуал или спортски стил.

Диор ги повика мажите да носат џемпери во панталони Диор ги повика мажите да носат џемпери во панталони

„Висок врат“

Всушност ролка. Елеганција каде и да одите. И отменост.

Воени акценти

Тоа се палта со дворедно закопчување, кои потсетуваат на хусарска туника, јакни, палта, различни варијанти на авијатичарски јакни, кожени палта.


Оваа сезона предимензионираната облека е претставена во следниве типови: Кашути; Џемпери; Јакни;


Puff и бомбер јакни

Практични и удобни