Ова најмногу се плаќа? Порно актерка откри колку заработува, од цифрата ќе ви се заврти во главата

Надоместоците многу варираат од личност до личност во индустријата за забава за возрасни

Актерката од филмовите за возрасни Рајли Рид откри колку добива плата за да снима порно филмови.

Таа гостуваше во подкастот „Itsdanielmac“ и зборуваше за својата кариера. Надоместоците многу варираат од личност до личност во индустријата за забава за возрасни. Многу жени претходно се жалеа дека се слабо платени, а меѓу нив беше и Миа Калифа, најпознатата порно актерка.

Рајли е едно од најпознатите имиња во порнографијата, а нејзината плата, како што вели, зависи од тоа каква сцена снима. Повеќе напорни или екстремни сцени се исплатат повеќе.

- Кога е првиот анален секс или првиот групен секс во прашање, можете многу да заработите. Некогаш девојките добиваат 10 илјади долари, некогаш 15, 20 илјади долари. Зависи што правиш. Првиот пат кога снимив анален секс, ми платија 15.000 долари, но го натерав студиото да ми дозволи да ја објавам сцената на мојата лична веб-страница во исто време. Така добив и пари од личната страница - изјави таа.

Нејзината плата не е иста секој месец, но сама одредила колку сака да биде платена. Сега, вели таа, зема од 5.000 до 10.000 долари за сцени со анален секс.

- Некогаш ја намалувам стапката, некогаш ја кревам, зависи од тоа колку снимам во последно време - додава таа.


Извор: еспресо.рс