Оваа 60-годишна бомба е мајка на најпосакуваната српска старлета: Бујни атрибути и затегнато тело на кое ѝ завидуваат и помлади (ФОТО)

Дали знаете за која старлета станува збор?

Една од најпознатите српски старлети како дете го загуби својот татко, кој загина за време на војната во Хрватска, а неа и нејзиниот брат ги одгледа жената од оваа фотографија - нејзината мајка!


Мајката им беше голема поддршка во животот и на старлетата и на нејзиниот брат, а заносната бринета често нагласува дека нејзината мајка е херој за неа.

- Татко ми беше херој, храбар пред смртта, но мајка ми е херој на несреќната судбина и на самиот живот - изјави во една прилика за медиумите познатата старлета.


Станува збор за старлетата Станија Добројевиќ и нејзината мајка Славица.


Станија е една од најубавите и најзгодните жени во Србија, а сега ни е јасно на кого има добра генетика. Нејзината мајка е една згодна дама, која на својот Инстаграм профил неколку пати објавувала фотографии во костим за капење.

На тие фотографии можеме да видиме дека Славица е исклучително убава жена која неодамна наполни 60 години, а на нејзиниот изглед ќе ѝ позавидат многу помлади жени.

Извор: www.espreso.co.rs