ОВОЈ ЛЕК ЈА ЗАЧУДИ И ОФИЦИЈАЛНАТА МЕДИЦИНА: Спас за многумина

Со првите силни ветришта и студени денови, оние што страдаат од чести воспаленија на синусите се враќаат.

Главоболките се практично задолжителен нивен придружник  и честопати не им помага ни најсилниот лек.

Поради ова, можете да се свртите кон природни методи, а понекогаш и подобро е од „предозирање“од индустриски производи.

На крајот на краиштата, ефективноста на овој лек дури ја зачудиваат и официјалната медицина!

Еден добар сојузник во оваа борба е - лут и силен рен. Една стара грчка поговорка вели: „Ротквицата вреди колку оловото, репката колку среброто, а ренот колку златото!

Подготовка на смесата:

Се препорачува да изрендате свеж рен со средна големина и да го прелиете со вински оцет, а потоа се става во шише од половина литар (или тегла) и се затвора. Смесата чувајте ја на собна температура 10 дена со повремено протресење.

Начин на употреба:

Кога же поминат 10 дена, вдишете ја смесата неколку пати во текот на денот по пет минути. Со истата течно крпа со иста течност натопете чиста крпа и држете ја на челото или вратот. Терапијата трае пет дена, што треба да биде доволно за да се задржи лутиот и силен мирис на рен и оцетот и да ги отстранисинусните болки и непријатните главоболки.

Едно од решенијата е да се изренда 50 грама рен, да се стави во пет децилитри вода и се да се остави да зоврие во тенџере. После тоа, поставете ја главата над тенџерето, покријте ја со крпа и вдишете ја пареата.