Падна Инстаграм: Корисниците на социјалната мрежа ширум светот од утрово пријавуваат проблеми

Се чини дека Инстаграм, една од најпопуларните платформи за социјално вмрежување ширум светот, утрово е во прекин, пишува „Дејли мејл“.

Според DownDetector, проблемите започнале рано утринава и ги погодуваат корисниците ширум светот.

Иако причината за прекинот останува нејасна, од оние кои пријавиле проблеми во Обединетото Кралство, 44 отсто рекле дека имаат проблем со апликацијата, 43 отсто со веб-страницата и 13 отсто со храната.

MailOnline се обиде да пристапи до профилите на десктоп верзијата на платформата и доби порака за грешка која гласеше: „Нешто тргна наопаку. Има проблем и страницата не може да се вчита“.


Фото: фреепик