Пафемот кој заведува жени од прва: Perry Ellis cobalt

Рафиниран и возбудлив, Пери Елис Кобалт предизвикува единствена енергија со ексклузивна мешавина на свежина, модерни ароми и елегантни дрвени ноти. Иако се појави како аутсајдер, тој за брзо време ги освои мажите, а мажите жените...

Парфемот Пери Елис Кобалт беше лансиран во 2014 година. Врвни ноти се бергамот, ѓумбир и мандарина; средните ноти се смоква, рузмарин и морско оревче; основни ноти се сандалово дрво, дрвени ноти, кашмир, рум, мошус и бел килибар.

Шишето на парфемот си игра со комбинација на геометриски форми. Пери Елис Кобалт, како и претходното машко издание, е создадено за да ги пренесе стилот и традицијата на брендот, на модерен и машки начин.

Шише од 100мл чини 65 долари.