Парфемот на вродената машкост: The One на Dolce & Gabbana

The One For Men Eau de Parfum Intense од Dolce & Gabbana е кожен парфем за мажи. Ова е релативно нов парфем, лансиран во 2020 година. Но, направи револуција при самото негово појавување. Се чекаа редови за нарачки...

По што е специфичен: 

Во мирисот доминира мажественоста и автентично ќе го нагласи вашиот карактер на секој чекор. Зачинет мирис ароматичен мирис со билни ноти го нагласува сексапилот и вродената машкост- топол парфем, идеален за постудените денови уникатен парфем за специјални прилики


Носот зад овој мирис е Jean-Christophe Herault. Горните ноти се кардамон, нероли и чемпрес; средните ноти се кашмир, нероли, бензоин и морско оревче; основните ноти се кожа, нероли, лабдан и пачули.

Интересно е тоа што го има и кај нас. Можете да го најдете во „Cosmo“ дрогериите, а сега и по намалена цена.

Погледнете го летокот и видете ја цената, како и изборот на други парфеми кои се на попуст.