ПМФЛ - 25 коло: Струга домаќин на Академија Пандев

Денеска ќе биде комплетирано 25 коло во ПМФЛ, дербито се игра во Струга каде истоимениот домаќин ја пречекува засилената Академија Пандев.

Шкупи е домаќин на Скопје, во Тетово, Шкендија ја прелува Победа со апсолутна фавориска улога/

Во Штип, Брегалница  се среќава со Тиквеш.

ПМФЛ – 25. КОЛО :
Штип: БРЕГАЛНИЦА -ТИКВЕШ
Скопје: ШКУПИ – СКОПЈЕ
Струга: СТРУГА ТЛ – АК. ПАНДЕВ
Тетово: ШКЕНДИЈА – ПОБЕДА

Вчера:

Скопје: МАКЕДОНИЈА ЃП – РАБОТНИЧКИ 2-1

СИЛЕКС во ова коло е слободен.