ПМФЛ: Академија Пандев го пречекува Шкупи

Во ПМФЛ се играат средбите од 24 коло, дербито е во Струмица каде Академија Пандев го пречекува Шкупи.

Лидерот Струга гостува кај Работнички додека  Скопје е домаќин на  Шкендија, оваа средба се игра утре. 

ДВОЈКИ ЗА 24.КОЛО – ДЕНЕСКА (15 Ч)

Академија Пандев – Шкупи

Тиквеш – Македонија ЃП

Победа – Силекс

А.Пандев – Шкупи

Работнички – Струга ТЛ

НЕДЕЛА:

Скопје – Шкендија

Брегалница (СЛОБОДНА)

ТАБЕЛА: Струга ТЛ 43, Шкупи 41, Шкендија 38, Силекс 35, Брегалница 32, Тиквеш 28, Македонија ЃП 26, Работнички 24, А.Пандев 19, Скопје 14, Победа 13…бодови