Почина познатиот актер: Ѕвездите на „Breaking Bad“ тагуваат

Во Лос Анџелес во петокот, во 78 - та година, од последица од рак на мозокот почина Роберт Фостер, пишува Hollywood Reporter. Кариерата ја започна пред повеќе од 50 години. Долго беше актер во ТВ серии и помали филмови, но тоа го прослави Тарантино.

Глумеше во повеќе од 100 филмови, а последните меѓу нив беше „El Camino“, долгометражното продолжение на неверојатно популарната серија „Breaking Bad“.