Погледнете го машкиот часовник со потпис на Луис Витон

Станува збор за спортски часовник кој добро им одговара на мажите кои сакаат зелена боја ...

Satui Louis Vuitton е минималистички часовник разигран со нијанси во согласност со впечатливите бои што се гледаат во новите колекции креирани од Виргил Аблох. Најновиот во колекцијата Тамбур е совршен пример.

Црните завршетоци со флуоресцентни акценти носат спортски здив, додека челичната футрола е обложена со графит PVD. Кристалниот сафир, сивата боја и светло зелените акценти на куќиштето, совршено се вклопуваат во спортскиот дизајн и овозможуваат овој часовник да биде совршен за сите прилики. Можете да го носите лесно додека трчате  или вежбате во теретана, а исто така може да го вклопите и со малку поелегантни комбинации на облека.


Чини 5.750 долари.