Погледнете го овој хотел во Доха, Катар: Шеиците знаат што е луксуз

Mandarin Oriental Doha, хотел со пет sвездички, ги отвори вратите за патниците од целиот свет

Сместен во срцето на Доха, хотелот им нуди можност да уживаат во прекрасен луксуз, комбинација на блискоисточен шарм и легендарно гостопримство и квалитетни услуги што доаѓаат со мандаринскиот ориентален потпис.

Сместен во трендовски дел од Мшеиреб во Доха, во срцето на Барахат Мшиереб, хотелот е на навистина возбудлива локација, украсен со бројни иновативни ресторани, еклектични кафулиња и пешачки зони, додека сите важни знаменитости се наоѓаат недалеку од него.

Претставувајќи мешавина од блискоисточните традиции со уникатното гостопримство и стил на брендот Mandarin Oriental, гостите можат да очекуваат пријатен амбиент, ексклузивна декорација и беспрекорни услуги, што му донесоа на овој ланец хотели престижна репутација ширум светот.

Без разлика дали патувате за задоволство или деловно, хотелот има што да понуди. Mandarin Oriental Spa на Доха се протега на над 3.000 квадратни метри и располага со шест приватни простории за третман, апартман за парови, два ВИП-апартмани и исклучително искуство со вода и топлина, вклучително и два базена.

А други два базени на покривот со вода контролирана од температурата ви нудат неверојатен поглед на градот.

Создаден како дело на светски познатото студио Дејвид Колинс, хотелот има 117 соби, 41 апартман и 91 апартман, во кои елегантниот, современ дизајн се комбинира со суптилните елементи на традиционалното катарско наследство.