Посебен и инвентивен: Џејми Оливер „збудале“ по ова, а сите го имаме дома

Готвачот користи многу храна во кујната но и за нега на кожата.

Џејми Оливер го откри необичниот начин како го одржува својот младешки изглед. Имено, славниот телевизиски шоумен и готвач тврди дека ги отстранил скапите навлажнувачки креми и пронашол сосема природна замена за нив

Тој одеднаш реши да се грижи за својот изглед откако како што тврди, пред неколку години се погледнал себе си во огледалото и се исплашил. Неодамна започна интензивна обука за губење на тежината и веќе има 12 килограми помалку.

А, наместо ботокси и разни препарати за разубавување, премина на нешто сосема необично. - Зошто да потрошите пари на скапи креми кога зејтинот за готвење е чист и здрав. Се мачкам секој ден со маслиново масло по целото тело, исто како што правеле Римјаните- вели Оливер и додава дека никогаш нема да користи ботокс, бидејќи верува во моќта на природните состојки, како во кујната така и во нега на телото.