Познат актер непрепознатлив: Каде бе брат вака?

Николас Кејџ (55) се појави на премиерата на „Трчање со ѓаволот“ во Лос Анџелес во издание што досега не сме го виделе.

На црвениот тепих дојде во мнооогу релксирано издание, со долга брада, подолга сива коса врзана во опавче, и капа во стилот на Индијана Џонс.

На настанот дојде со неговиот син Вестон, кого го има од врската со актерката Кристина Фултон.

Актерот е познат дека се посветил на работа и кариера по љубовниот дебакл со својата четврта сопруга Ерик Коик, од кого се развела само четири дена откако се венчале. За време на разводот, тој рече дека е многу пијан и Ерика не му кажала дека има криминална историја.

На славниот актер му се припишуваат многу необични ситуации. Тој важи за луциден и многу различен од другите, за што сведочат многу негови необични избори во животот, како што се коските на черепот на диносаурусот што тој лично ги поседува, како и погребните пирамиди, но и скапите вили низ целиот свет.

Николас Кејџ беше еден од најдобрите актери во Холивуд во 1990-те. Тој потроши многу пари, немаше граници. Во еден момент должеше данок од 13 милиони долари, па за да избегне банкрот, ангажираше стручна помош и мораше да продаде голем дел од имотот.

Беше во брак со првата сопруга Патриша од 1995 до 2001 година. Тој се ожени со Лиза Мери Присли, ќерка на легендарниот Елвис Присли, во 2002 година и се разведе само три месеци подоцна.

Потоа се запозна со келнерката Алис Ким во барот каде што работела и го доби синот Кал Ел. Беше со Алис од 2004 до 2016 година