Познатата Швеѓанка го запали Кан со телото од соништата: На прагот е шестата деценија, а изгледа како да има дваесет

Велат дека фестивалот во Кан не може да помине без Викторија Силвестет (49), а не е ни чудо зошто Швеѓанката секој пат привлекува големо внимание. Можеби е на прагот на шестата деценија, но нема сомнение дека изгледа спектакуларно на 49 години.

Викторија Силвестет, актерка и поранешен модел на Плејбој, е родена во северниот дел на Шведска. Сакала да биде ветеринар и почнала да скија кога имала само пет години (татко и бил капитен на локалниот ски тим). На младинскиот шампионат од сонот во 1989 година го освои четвртото место во велеслалом. Поради повреда на рамото таа се откажа од овој спорт на 16 години.

View this post on Instagram

A post shared by Victoria Silvstedt Fanpage (@victoria_silvstedt_fanpage)Таа беше мис на Шведска во 1993 година, а следната година се пласираше во топ 10 на изборот за Мис на светот.Таа глумеше во голем број филмови и серии, вклучително и италијански продукции.

Деновиве таа е главна атракција на Канскиот филмски фестивал во 2024 година, бидејќи кога се појавила на базенот на луксузен хотел, папараците се мачеле да го направат најдобриот можен кадар, а Викторија уште еднаш покажа зошто е најпосакуваната жена во Шведска.