Препуштете се на гламурозниот кралски начин на живот: Opulent Shaik Blue No.77

Неодолива комбинација на елеганција и мажественост.

Препуштете се на необично искуство и препуштете се на гламурозниот кралски начин на живот. Ароматичниот парфем Shaik Opulent Shaik Blue No.77 е комбинација од егзотични далечни места, мистериозни и безвременски, како светкав пустински песок. Eau de Parfum Opulent Shaik Blue No.77 е вечен и безвременски романтичен подарок, кој има моќ да надмине генерации.

зачинет-цитрусен мирис за мажи

за оние кои претпочитаат оригиналност

погоден за ден и навечер

Состав на мирис

Мирисот Shaik Opulent Shaik Blue No.77 се отвора со комбинација на свежи цитрусни ноти од бергамот во комбинација со босилек и лаванда. Кога почетните ноти малку ќе се повлечат, слатката зачинета нота на цимет и јаболко доаѓа до израз. На крајот, мирисната композиција избледува со топли ноти на ванила, пачули и интензивен лабданум.

Приказната за мирисот

Самото шише за парфем Opulent Shaik Blue No.77 е буквално ремек дело. Имено, тој е украсен со украсни елементи, како сребро и кристали Сваровски во класичното издание и злато, сафири и дијаманти во едицијата Precious. Ориенталните елементи во комбинација со естетски интересни додатоци прават луксузна и префинета целина.

Цената за 100ml му е 240 евра.