Први фотографии од патиките на Најк во чест на Коби Брајант

Сигурни сме дека ова ќе бидат едни од најпопуларните патики оваа година ...

Смртта на Коби Брајант нè шокираше сите и сè уште не можеме да се навикнеме на фактот дека оваа легенда повеќе не е со нас. Најк реши да претстави патики во негова чест и неговиот омилен кошаркарски тим, Лејкерс, за кој играше многу години.

Како и секогаш, ова се кошаркарски патики кои имаат засилен врв и анатомски ѓон кој е удобен и ја прави секоја нога удобна и безбедна. Јазикот е исто така засилен, така што подобро ја држи ногата на место и го намалува ризикот од извртување на зглобот.

Патиките доаѓаат во виолетова боја со црно-жолти детали кои го симболизираат тимот на Лејкерс и дресот што Брајант го носеше толку долго, додека неговата потпис е на петицата.

Цената на овие патики сè уште не е позната, но Најк откри дека тие ќе бидат во продажба од 26-ти. Март.