Работнички се засили во нападот, Крсте Велковски нов играч во тимот на Љупчо Марковски-Калц

Поранешниот македонски репрезентативец Крсте Велкоски е повторно во својот Работнички. 

Тој потпиша договор со Работнички и ќе биде огромно засилување за тимот на Љупчо Марковски за претстојната сезона.

Напаѓачот третпат во кариерата ќе го носи дресот на Работнички. Беше дел и од шампионските времиња, играше во периодот 2006 – 2008 и во периодот 2011 – 2013 година.

„Се чувствувам многу среќен, затоа што се вратив дома. Тоа е секогаш посебно чувство. Емоциите кон Работнички секогаш се максимални, верувам дека ќе му помогнам на тимот да ги оствари целите во претстојната сезона“, вели Крсте Велкоски.

Велкоски во кариерата играше и за Металург, Кахлаул (Романија), Енозис (Кипар), Инчеон (Јужна Кореја), Након Рачасима (Тајланд) и Сараево (БиХ). Во новата сезона, повторно ќе биде дома, во Работнички.