Рекордер, на 92 години станал татко: Листа на познати кои станаа татковци после 60- та година

Списокот на холивудски лица кои имаат дете после 60-годишна возраст е долг, но еве некои што можеби не сте ги знаеле. А има и такви од Балканот...

Мик Џегер

Фронтменот на „Ролинг Стоунс“, кој моментно има 75 години, стана уште еденаш татко кога тој и балерината Мелани Хамрик се запознаа со Деверек во декември 2016 година. Мик имаше 72 години во тоа време. Ова е осмо бебе на Џегер.

Алек Болдвин

Алек (61) и Илариа (35) веќе се родители на синовите Ромео кој има 16 месеци, Леонард кој има 3 години и Рафаел Томас (4) и ќерките Кармен (6). Алек има уште една ќерка од првиот брак која има 23 години и се нарекува Ирска. Алек го доби своето најмладо дете на 60 години.

Роберт Де Ниро

То јима 75 години, а е татко на шест деца. Дрена (51) и Рафаел (42) се деца од првиот брак со Дијан Абот. Тој има 23-годишни близнаци, Џулијан и Арон, со поранешната девојка Туки Смит. Тој и сопругата Грејс Хајтовер се родители на син, Елиот (20) и ќерка, Хелен Грејс (7). Хелен ја доби на 68-годишна возраст.

Хулио Иглесијас Сениор

Хулио е роден во 1915 година. На 18.05 2004 година, неговата партнерка Кејт роди момче, Џејми Иглесијас, кога Хулио Сениор имаше 88, а Рон има 40 години. Полубратот на џејми, Хулио Иглесијас, имаше 60 години. Внуци на Џејми бо тоа време биле 31-годишниот Хулио Јуниор и 29-годишниот Енрике Иглесијас.

Жеjко Бебек

Дека не беше доцна да се стане татко дури во шеесеттите години, докажа и пејачот на „Бејело дугме“, Жеjко Бебек на кого неговата сопруга Ружица, по синот Звонимир, му ја подари даде ќерката Катарина во својата седма деценија од животот.

Звонимир Рогоз

Рекордер секако останува југословенскиот актер Звонимир Рогоз, кој го доби својот син Рафаел на 92 години. Во тоа време, во хрватската берза се шпекулираше дека тој всушност не е биолошкиот татко на детето родено од неговата 56-годишна сопруга Агата, но таа упорно тврдеше дека озборувањата се пласираат од неговите екс љубовници по кои беше познат како еден од најголемите заводници.

Крис Нот

Ѕвездата на серијата „Сексот и градот“, 64-годишниот актер Крис Но, кого жените го обожаваа како Ѕвер, очекува второ дете со 37-годишна сопруга Тара Лин Вилсон.

Актерот Крис  ја сподели среќната вест со фановите на Инстаграм, каде објави фотографија од бремената Тара.