Рековте без градник, еве ви: Славонката која предизвика вчудоневиденост поради бујните облини, повторно го „запали“ Инстаграм

Клаудија Ривие на Инстаграм покажа како ќе ја бодри хрватската фудбалска репрезентација на натпреварот против Шпанија

Инфлуенсерката Клаудија Ривие (25), која светските медиуми ја забележаа поради бујните атрибути, е на добар пат да биде прогласена за најпозната обожавателка на „ватрените“.

Откако ја бодреше Хрватска во секси облека на претходните натпревари на Европското првенство во фудбал, таа сега одлучи да го ислуша предлогот на нејзините следбеници и да навива без градник.

„ Ги замолив моите следбеници да ми дадат идеи за нов костум на навивачи, а тие ми рекоа "без градник" - затоа еве ви! Најголемата поддршка за нашиот тим досега! Одиме кон победа“, напиша таа покрај фотографиите на кои самата позирана насликана во црвено-бели квадрати.

„Игнорирајте ги неуредните квадратчиња, уметниците кои го сликаа моето тело не беа баш сконцентрирани“, додаде таа во коментарите.

„Спектакуларни“, „Хрватска сигурно ќе победи сега“, „Ова е одлично“, „Сега тие мора сериозно да победат“, „Ајде да одиме во Хрватска“, напишаа воодушевените следбеници под нејзината фотографија.

Клаудија ја следат над 338 илјади луѓе на Инстаграм, а нејзината популарност нагло скокна кога светските медиуми објавија за неа, чие внимание го привлече тврдејќи дека нејзините облини се природни, па дури и градите. Таа неодамна за ДНЕВНИК.хр зборуваше за нејзината кариера како модел на Инстаграм, за детството и љубовта и објасни дека има поддршка од нејзиниот партнер во она што го работи.

„Кога станува збор за љубовниот живот, многу е важно да имате личност која е стабилна, личност која не се плаши од ставовите на другите мажи и личност која ве познава пред сè. Секако дека не зависи само од мојот партнер но врз мене, каков кредибилитет имам низ очите на партнерот. Јас стојам многу добро на тоа прашање“, рече таа.

Таа исто така раскажа како реагираат луѓето кога ќе ја сретнат во живо.

„Реакциите се различни, жените се претежно згрозени, а мажите се удираат еден со друг со лактите“, рече меѓу другото, но истакна и дека не се сеќава дека имала непријатни ситуации.

Клаудија претходно изјави дека нејзината бујна биста може да се припише на фактот дека се здебелила 30 килограми, и вели дека не и е тешко да се издржува физички.


Фото: Инстаграм/claudiarivier

Можеби ќе ве интересира:

Оваа статија нема наслов: Заклучивме дека не е потребен