Роналдо се враќа во Италија, но не во Јувентус

Кристијано Роналдо се враќа во Италија, ќе соработува со Жозе Мурињо, Рома има желба да го донесе во Рим.

„La Repubblica“ пишува дека Роналдо завршил со Манчестер Јунајтед, и сега е пред враќање во Серија А.

Менаџерот Жорге Мендеш добил задача од Роналдо да му бара нов клуб.