Руски метод за прочистување на бубрези и црн дроб: Докажано отстранува токсини за само 24 часа

Без здрави бубрези и црн дроб, нема здрав организам

Бубрезите и црниот дроб имаат важна функција во работата на целиот организам. Тие се како филтри кои не ослободуваат од сите токсини и штетни материи. Поради оваа причина, многу е важно да се грижиме за нивното здравје. Од време на време, пожелно е да се направи детоксикација и да се прочистат.

Во овој случај, рускиот метод се покажа како многу ефикасен и претставува еден вид пост од 24 часа.


Рецепт:

Вода и зелен зеленчук се внесуваат во текот на еден ден, и важно е строго да се придржувате до наведеното време.

По будењето, на празен стомак наутро, испијте 1 чаша зовриена топла вода во големи голтки и направете 10 до 15 чучњеви. На тој начин ќе ги стимулирате функциите на дигестивниот тракт.

По еден час, изедете дел од зелена салата или кој било друг зелен зеленчук и испијте чаша свежо исцеден сок од зеленчук.

12:00 часот - испијте чаша зовриена вода

13:00 часот - Јадете поголем дел зелен зеленчук (салата или слично) и испијте чаша сок од зеленчук

14:00 часот - испијте чаша зовриена вода

15:00 часот - дел од зеленчук и свежо исцеден сок

17:00 часот - чаша врела вода

18:00 часот - салата и сок од зеленчук

20:00 часот - половина литар врела вода

На овој начин, ефикасно ќе ги исчистите бубрезите и ќе започнете со процес на исфрлање на токсини. Не смеете да ја посолувате салатата, а овој пост не треба да се изведува повеќе од 2 пати месечно.

Забелешка: Пред да започнете со постот, консултирајте се со лекар.


извор:stil.kurir.rs

Можеби ќе ве интересира:

Утрински пијалак важен за нашето здравје: Чајот чува еден ВИТАЛЕН орган!

Утрински навики на успешните луѓе