Сакате да блескате? Златниот часовник на Apple од 7.800 долари

Бидејќи Apple не нуди златни модели на iPhone, компанијата пред извесно време создаде неверојатно привлечен 24-каратен златен Apple Watch Series 6 Superior Edition. Овој модел на часовник дефинитивно е уникат, со својата уникатна рамка што е рачно изработена за да понуди класична привлечност, со целата убавина на 24-каратно злато.

И, несомнено е дека Apple Watch во основа е супериорен гаџет, мора да признаеме дека дефинитивно изгледа зачудувачки во оваа нова маска. Часовникот не е направен од чисто злато, иако навистина работи на тој начин. Неговата нараквица рачно врежана е обложена со поплочување од 24 карати.

Брендот Apple објави дека Apple Watch Series 6 е веќе достапен, и доаѓа со бројни завршни работи, како што се алуминиум, нерѓосувачки челик и титаниум, но сепак, ниту еден од нив не свети како злато.

Во своето издание на Goldstriker,  Apple Watch Series 6 доаѓа со прекрасна дрвена кутија. Цената на комплетот е 7.800 американски долари, а исто така ви носи и потврда за автентичност.