Сцена која тера на солзи: Полицаец се збогува со својата сопруга поради коронавирусот

Фотографија од неименувана брачна двојка од Србија почна да се шири на социјалните мрежи. На фотографијата објавена од Министерството за внатрешни работи на Република Србија, гледаме полицаец кој низ стаклото се збогува со својата сопруга.

„Нашите херои. Еден колега од белградскиот полициски оддел се збогува со неговата сопруга, која е медицинска сестра во Ургентниот центар. Тие се на работни места и вие останувате дома за нив “, стои на фотографијата.

Фотографијата досега ја споделиле над илјада луѓе, а има добиено 13.000 лајкови и бројни коментари за поддршка.

„Бог да ги спаси, им ја посакувам целата среќа на овој свет. Плачев затоа што знам низ што минуваат. И двајцата мои родители се поранешни вработени во МУП “,„ Мојот брат е полицаец, а неговата сопруга е медицинска сестра “,„ Тажно е кога не можете да го прегрнете оној што го сакате “,„ Голема почит кон овие луѓе “, се само неколку од коментарите .