Се омажи за своето куче: Дефинитивно се откажа од мажите по 220 состаноци

Поранешната американска манекенка Елизабет Хоад реши да се откаже од мажите и да се омажи за своето шест годишно куче Логан.  

Охрабренa од многу неуспешни состаноци со мажи, 49-годишната Хоад реши да направи посебен чекор. Во Католичката црква, таа застана на луд камен со својот златен ретривер Логан.

За судбоносното „ДА“  зборуваат 20 поканети гости и во оваа пригода таа носи специјален прстен и фустан, додека нејзиното куче има специјален костум прилагоден за него.

Кумот и кумата на вечерата беа Ајакс и Бер, и двајцата нејзини најдобри пријатели. Елизабета, по свадбата, планира да оди со Логан на нивниот меден месец во хотел кој е пријателски расположен за кучиња.

Поранешниот модел претходно се свршуваше два пати, но и за двата, свадбата беше откажана. После тоа се обиде да излегува често, па во шест годишен период излезе вкупно 220 пати, но - немаше среќа.

"Мислев дека е најдобро за мене да се омажам за Логан. Тој никогаш не ме остава, ниту јас. Некои луѓе мислат дека сум луда. Мислам дека ова е сосема нормално", рече Хоад.

Иако многумина се шокирани од нејзината одлука, таа не е прва личност што се омажи за своето куче. Истото го стори и Вилхелмина Калаган, која се омажи за своето куче во 2009 година. Тоа беше случајот што ја инспирираше Елизабет да се омажи за својот ретривер.