Секој милиметар од телото ѝ е топ: Жешката Бразилка која ги запали социјалните мрежи е целосно природна (ФОТО)

Се заканува дека ќе ја земе титулата

Девојките од Бразил со децении ги освојуваат срцата на луѓето ширум светот со својот егзотичен изглед.

Тие често се први на бројни светски модни ревии, а можеби најпозната Бразилка е секако Адријана Лима, поранешна српска снаа.

Адријана ја пленеше естрадата со децении, денес немаме толку можности да ја видиме, но таа продолжува да воодушевува.

View this post on Instagram

A post shared by (@juliananalu)


Млада Бразилка ги запали мрежите

Сепак, младата Јулијана Налу со својот неверојатен изглед се заканува да се стекне со титулата за најубава Бразилка која до сега ја носеше Адријана.

Светската јавност слушна за неа откако ја поврзуваа со Луис Хамилтон и Канје Вест, а на Инстаграм ја следат речиси милион луѓе.

View this post on Instagram

A post shared by (@juliananalu)


Убава, но сама

Откако беше фотографирана со Канје Вест на улица, почнаа многу гласини за неа, а таа потоа го откри статусот на нејзината врска.

„Слободна сум. Ви благодарам за грижата“, одговори таа.


Оваа манекенка неофицијално ја носи титулата за најубава Бразилка, а она што ја истакнува е нејзината природна убавина, бидејќи тврди дека до сега немала никакви естетски зафати. Редовните тренинзи и упорноста се клучни за нејзиното извајано тело.

View this post on Instagram

A post shared by (@juliananalu)


Таа се издвојува и по својата моќ на трансформација, а додека на една фотографија има кратка црна коса, на следната, на која има долга руса коса, со промена во стајлингот, изгледа како сосема друга личност, што е најбараната способност во нејзината работа.

На 18 години, Јулијана стана заштитно лице на престижен козметички бренд во Бразил.


Извор: espreso.rs