Северина падна на концерт, ама погледнете како Лепа Брена го стори тоа: Нозе во вис

пејачките не се имуни на паѓања на сцена. Тоа им се случило на многумин, што поради високите потпетици, што поради атмосверата, а некои и поради немарност... Најчерсто ги гледаме манекенките како паѓаат на писта, ама Северина докажа дека такво нешто може и на сцена. 

Неспретно падна на концертот во Врњачка Бања, каде ја гледаа 20.000 луѓе, но тоа не ѝ ја снимна насмевката од лицето на сцена.

Како што најави, Северина одржа голем концерт во Врњачка Бања и тоа пред 20.000 луѓе, на кои не им пречеше ниту дождот, но настапот на пејачката ќе се памети и по еден незгоден момент.

Имено, среде настапот додека танцуваше и скокаше на сцената, Северина не виде дел од опремата зад себе, па се сопна и падна на грб. Помош веднаш ѝ понудија гитаристот и бек вокалот, кои ја кренаа пејачката на нозе.

Севе сево ова го поднесе со насмевка на лицето, а после сѐ се огласи и преку видеото кое го објави на Инстаграм.

„Заврши концертот, беше фантастично. Малку го повредив 'рбетот, но времдеше. Што би кажале вие луѓе, вредеше“ - вели Северина во видеото.

„Вредеше... Поради вас, 20.000 под чадори. Благодарам, Врњачка Бања“ - додаде во описот на видеото.


Балканската музичка дива Лепа Брена во својата долгогодишна кариера одрша многу концерти ширум Европа и светот, големи турнеи и настапи кои траеја и по 4 часа. Но, не остана имуна на паѓањата на сцена. Високи потпетици, еден мал погрешен чекор и се најде неколку пати на подот

Погледнете: