Што мажите со стил прават подобро од вас?

Блескави чевли

Валканите и неуредни чевли можат да го уништат скоро сечиј изглед. Убави и сјајни чевли се нешто што секоја жена ќе го забележи. Редовно одржувајте ги чевлите и полирајте ги за да можете буквално да се ибледате на нив.

Уредна коса

Непотстрижена и неуредна коса не е нешто што ќе ја шармира секоја жена. Можеби сте помислиле дека би можеле да ја стилизирате неуредната коса со различни подготовки и гелови, но тука правите уште поголема грешка. Стилизираните мажи знаат дека мораат да се стрижат на секои четири до пет недели и воопшто да не претеруваат со препарати за коса.

Облека по мерка

Без оглед на тоа што имате во вашата облека, без разлика дали се тоа луксузни парчиња, најновите трендови или секојдневна облека, проверете дали ви се премногу големи. Купувајте облека за вообичаени колекции на костумиспортски капути амане заборавајте да пробате облека пред да купите.

Усогласување со боите

Со текот на времето, ќе го заострите погледот во однос на боите и контрастите. Боите не мора да бидат во совршена хармонија, туку да бидат слободно интерпретирани и експериментирајте со бои кои не се вообичаени, како розови чорапи со темно одело.

Балансирана елеганција

Треба да пронајдете добар баланс помеѓу класичната елеганција и секојдневниот стил. Носете некоесако и ракавици и усогласете ги со парчиња облека што ќе го надополнат тој стил. Како резултат ќе добиете уникатен стил кој ќе биде препознатлив.

Ретро парчиња

За мажите кои немаат некои од рачно изработените дизајнерски парчиња, некои од „секенд хенд“ продавници со половна облека се најдоброто решение. Таму можат да се најдат разни парчиња на палта, џемпери и панталони, како и ретро часовници кои, со мали измени, ќе направат убави детали.

Нега на кожа

Кога ќе ги погледнете актерите од холивудскиот А-список, ќе видите дека овие луѓе изгледаат исто како на 20 години. Сето ова се постигнува со помош на здрави и корисни навики, редовно тренирање, нега на лице и тело.

Инвестирајте во производи за нега на лице со купување гелови за туширање, лосиони за после бричење, квалитетни бричови и колонска вода.

Додатоци

Многу мажи прават грешки и забораваат на детали и малите нешта. Џебните марамчиња, на пример, се еден интересен детал кој остава впечаток за добар стил. Разни детали или необични додатоци се позначајни отколку што мислат луѓето.

Очила

Ако имате проблеми со видот, добрите очила можат да помогнат, а со тоа ќе бидат и совршените модни детали. Кога станува збор за избор на очила, бидете исклучително креативни. Голем избор на форми, бои и обрасци ви даваат можност да го пронајдете стилот што ви одговара.

Самодоверба

Самодоверба - еден збор кој кажува се‘. Без самоуверено одење нема лесно да постигнете високи цели.