Што се случува со синот на Бјелогрлиќ: Од најпосакуван ерген, до непрепознатливо момче со густа брада (ФОТО)

Алексеј позира пред огледалото во хит издание

Јасно е дека Драган Бјелогрлиќ е еден од најпознатите балкански актери, а многумина мислат дека неговиот син Алексеј му стана сериозен конкурент.


Како што бил неговиот татко во младоста, така и Алексеј е миленик на жените, а бидејќи го краси извонредна убавина, никој не може да остане имун на него.

Алексеј е многу ценет и како актер, а кариерата ја започна во 2010-та година со појавувањето во филмот на неговиот татко „Монтевидео, Бог те видео“. Се појави и во „Сенки над Балканот“, „Јужен ветер“, „Недела“...

Тој е многу активен на Инстаграм, а сега објави фотографија која шокираше многумина.

Имено, на фотографијата Алексеј позира пред огледалото во хит издание. Огромната брада и капа го прават непрепознатлив, а јасно е дека ова е улога откако го означи Југословенскиот драмски театар.

Жените не се воодушевени од оваа промена, но се среќни бидејќи знаат дека тој пушти брада само за улогата.

Извор: еспресо.рс